Co warto zwiedzić we Włoszech?

Gdzie jak gdzie, ale we Włoszech każdy turysta, który udaje się tutaj na wakacje, powinien być zadowolony. Miejsc do aktywnego wypoczynku tutaj bowiem nie brakuje. Poza tym nie zapominajmy, że Włochy to także i szereg atrakcji turystycznych. Postanowiliśmy się zatem przyjrzeć najpopularniejszym miastom tego kraju leżącego na Półwyspie Apenińskim. O jakich w związku z tym włoskich miastach nie powinniście zapomnieć?

[mappress mapid=”1″]

Rzym

Naszą podróż po atrakcjach turystycznych Włoch zacząć trzeba rzecz jasna od stolicy tego kraju, a więc Rzymu. To miasto, które powstało ponad dwa i pół tysiąca lat temu jest niezwykłe. Każde pokolenie zostawiło w jego wyglądzie jakąś cegiełkę, a więc niezależnie od tego, ile czasu będziecie mieli na zwiedzenie tego miasta i na dokładne obejrzenie wszystkich mieszczących się tutaj atrakcji z pewnością Wam go zbraknie.

Wenecja

Wenecja to bez wątpienia jedno z najpopularniejszych miast na świecie. Wprawdzie od czasów, kiedy zachwycało swoją sztuką i bogactwem, nieco się zmieniło, to i tak żaden turysta nie poczuje się rozczarowany. Nawet mimo tego, że mieszkańcy Wenecji nie są uznawani za zbyt otwartych i nie witają radośnie przybywających tutaj turystów, to liczba atrakcji w pełni nam to zrekompensuje. Oczywiście będąc w Wenecji, nie możecie nie skorzystać z gondoli. Szczególnie jeśli udaliście się tutaj ze swoją drugą połówką.

Florencja

Jednym z najpopularniejszych miast we Włoszech jest Florencja. Nie bez powodu, bo jest to swego rodzaju kolebka malarzy, architektów, poetów i humanistów. Szczególnie piękne są lokalne kościoły i inne miejsca sakralne. Dlatego też nawet to, że turystów latem jest tu ogrom, a ceny szybko rosną w górę, wielu zwyczajnie nie może oprzeć się urodzie tego miasta.

Piza

Piza kojarzy nam się przede wszystkim z krzywą wieżą i oczywiście słusznie. Otóż warto pamiętać, że obok Koloseum i Bazyliki św. Piotra jest to najbardziej rozpoznawalna budowla na naszej planecie. Warto zatrzymać się tu właśnie choćby z tego powodu, choć do zwiedzenia jest nieco więcej. Jest to bowiem drugie najatrakcyjniejsze turystycznie miasto Toskanii obok Florencji.

Padwa

Padwa znana jest ze swojego uniwersytetu, który wykształcił takie osobistości jak Petrarkę, Dantego, Galileusza oraz Kopernika. Jest to bowiem jeden z najstarszych uniwersytetów na Starym Kontynencie. Poza tym Padwa to także i liczne kościoły. Najsłynniejszym jest tutaj bazylika św. Antoniego, do której bardzo licznie przybywają turyści z całego świata.

Perugia

Sporo do zaoferowania turystom ma również i Perugia. Jest to bowiem miasto, które w średniowieczu było rezydencją papieży. Jeśli mielibyśmy coś Wam tutaj polecić, to na pewno w pierwszej kolejności wzrok skierowalibyśmy na galerię dawnego malarstwa. Poza tym dobrze bawić się powinni tu ludzie młodzi. Wszystko dlatego, że to właśnie w Perugii położony jest jeden z najbardziej znanych na świecie uniwersytetów Universita per Stranieri.

Werona

Wiele zabytków ma także Werona, która większości kojarzy się z „Romeo i Julią”. Oczywiście słusznie, choć nie zapominajmy, że pośród wąskich uliczek Werony nie brak rzymskich i średniowiecznych zabytków. Miasto to położone na skrzyżowaniu szlaków turystycznych zawsze przyciągało do Werony wielu turystów i artystów i nie inaczej jest też i dzisiaj.

Rawenna

Być może miasto to nie jest tak słynne, jak choćby Rzym czy Wenecja, to każdy, kto miał przyjemność zwiedzić Rawennę, na pewno narzekać nie może. Samo miasto być może nie jest zbyt urokliwe, to jednak na pewno uwagę przyciągają tu mozaiki zdobiące kościoły, kaplice i baptysteria, które wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Mediolan

Przez wielu Mediolan jest uznawany za miasto nowoczesne. Z pewnością jest w tym sporo prawdy, choć nie do końca, bo także i pomników i budynków z czasów zamierzchłych jest tutaj sporo. Nie da się jednak ukryć, że jest to stolica mody. Poza tym w mieście tym działa wiele banków. To właśnie tutaj zlokalizowana jest też największa giełda w całym kraju. Dodajmy jeszcze, że miasto sławi się operą La Scala, o której słyszał chyba każdy.

Turyn

Turyn, a więc stolica Piemontu to dla wielu jedno z najmniej włoskich miast w kraju. Można to tutaj dostrzec, gdyż sam Turyn to pomieszanie wielu stylów, co widać choćby po wieży Mole Antonelliana. Poza tym nie zapominajmy także o całunie turyńskim, z którym wielu turystów kojarzy to miasto. Nie każdy zdaje sobie też sprawę z tego, że właśnie tutaj wymyślono wermut, a więc jeden z trunków alkoholowych.

Portofino

Portofino to prawdziwy raj. Miasteczko położone jest w zatoczce, która okolona jest górami i bujną roślinnością. W trakcie sezonu przybywa tutaj wiele światowych gwiazd kina, którym miasteczko to szczególnie przypadło do gustu.

Sycylia

Na koniec wspomnijmy jeszcze o Sycylii, która od lat przyciąga turystów. Piękne plaże, śródziemnomorski klimat oraz liczne zabytki, na pewno zadowolą nawet najbardziej wybrednego turystę.