Pogoda we Włoszech

Wyjeżdżając na wakacje do Włoch, zazwyczaj robimy to w lipcu lub sierpniu. Oczywiście nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ponieważ nie da się ukryć, że temperatury są wówczas najwyższe. Mimo wszystko trzeba pamiętać, że wakacje w tych dwóch miesiącach letnich są też najdroższe. W związku z tym nie brak także i tych, którzy interesują się takimi wyjazdami w maju czy czerwcu, a nawet we wrześniu. Jak zatem wygląda pogoda we Włoszech właśnie w tym miesiącach? Czy możemy się wówczas kąpać w morzu, a temperatury na zewnątrz są wysokie?

Włochy w maju

Zacznijmy od maja. Tak więc wydaje się, że maj to optymalny okres w roku, aby zwiedzić włoskie miasta. Pamiętajmy, że ceny w hotelach i apartamentach są wówczas nawet cztery razy niższe niż w sierpniu. Podróżując do Rzymu, Florencji czy Wenecji raczej nie będziemy mieli powodów do narzekań. Raz na drogach nie ma jeszcze korków, dwa temperatury są umiarkowane, a my na pewno nie będziemy spoceni.

Jeśli jednak chcecie w maju wybrać się nad morze, to plaże nie będą zbyt zatłoczone, a woda zimna. Nie wydaje się zatem, aby był to najlepszy moment na taki wypoczynek. Nadmorskie kurorty budzą się wówczas dopiero do życia, a nawet mogą być jeszcze zamknięte.

Włochy w czerwcu

Problemów z kąpielą w morzu nie będzie natomiast w czerwcu. Woda jest już wystarczająco nagrzana, aby orzeźwić się w morzu. Poza tym kurorty tętnią już życiem. Wprawdzie nie ma jeszcze tylu imprez plenerowych, co w wakacje, to jednak dyskotek i innych eventów nie brakuje. Natknąć nie powinniśmy się też na deszcz. Średnio w trakcie dwutygodniowych wakacji nie występuje więcej niż dwa czy trzy dni deszczowe.

Włochy we wrześniu

Warto zastanowić się nad wakacjami we wrześniu. Woda jest wówczas bardzo nagrzana, a kurorty w dalszym ciągu tętnią życiem. Na plażach można wówczas spotkać wielu rodowitych Włochów, którzy odpoczywają później niż w trakcie sezonu. Z pewnością po części dlatego, że także i rok szkolny zaczyna się tutaj później, niż ma to miejsce w Polsce. Korzystających z wakacji we wrześniu jest naprawdę sporo.

Znalezione obrazy dla zapytania weather graph romaŹródło: http://www.suggest-keywords.com/